1 den 15 e 434 (29 sayfa) ürün gösteriliyor

Köpek Mamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evcil hayvanların beslenme düzenleri, kontrol edilmesi gerekir. Mamaların aksatılmaması ve düzenli bir şekilde verilmesi, evcil dostlarımızın sağlığı üzerinde önemli bir rol oynar. Köpek mamaları deyince akla farklı beslenme ve gıda ürünleri gelir. Bu ürünlerin her biri yaşam evrelerinin farklı dönemlerinde olan köpeklerin enerjilerini korumalarını sağlar. Aynı zamanda da sevimli dostlarımızın hayat standardını yükselterek sağlıklarını korumalarına olanak verir.

Köpek Mamaları Çeşitleri

Köpek mamaları, konserve ve kuru mama olmak üzere iki farklı seçenekte karşımıza çıkar. Bu beslenme ürünleri, sevimli dostlarımızın içgüdüsel beslenme alışkanlıklarına uyumludur. Tahıl barındırmayan hayvansal besin takviyesinin yanı sıra köpeklerin ihtiyacı olan mineral ve antioksidan bakımından zengin köpek mamaları da mevcuttur. Diğer yandan Vitamin D3, demir ve iyot gibi ek ilaveler de mamaların besleyiciliğini önemli oranda artırır. Bazı köpekler ise kuzu eti, dana eti gibi hayvansal gıda ihtiva eden mama alternatiflerine daha yoğun ilgi gösterir. Köpek maması üreten firmalar da minik dostlarımızın bu beklentisini karşılayacak şekilde köpek maması hazırlar. Dolayısıyla her türden köpeğin tercih edeceği mama seçeneklerine günümüz koşullarında denk gelmek mümkündür. Yavru köpek ve yetişkin köpek olmak üzere köpeklerin farklı evrelerinde güvenle tüketebilecekleri çeşitli ürün seçenekleri farklı paket/konserve boyutlarında karşımıza çıkar. Bu ürünlerin her biri köpek cins ve ırkları için özel olarak geliştirilir.

Köpek Mamaları Fiyatları

Köpek mamaları fiyatlarında belirleyici olan temel etkenlerden biri, mamaların içinde bulunan gıdalardır. Örneğin dana eti ve kuzu eti içeren kuru mamaların fiyatları, diğer mama seçeneklerine göre biraz daha farklıdır. Aynı farklılığı konserve mama ürünlerinde de gözlemlemek mümkündür. Köpek mamaları fiyatlarındaki bir başka belirleyici unsur ise mamaların gramajıdır. Piyasada satışta olan mama seçenekleri ortalama 400 gramdan 15 kilograma kadar değişiklik gösterir. Bu nedenle ürün gramajlarına bağlı olarak fiyat farklılıkları söz konusu olacaktır. Petzanya.com adresinde birbirinden farklı köpek mamasını listeleyerek sevimli dostunuz için en doğru tercihi yapma fırsatını size vermektedir. Petzanya.com adresinde farklı markaları ve mama fiyatlarını karşılaştırabilir ve köpeğinizin en için en sağlıklı olan mamaya hemen karar verebilirsiniz.

Köpek Maması Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğru köpek maması seçimi, üzerine önemle durulması gereken bir konudur. Çünkü her köpeğin yaşına ve cinsine bağlı olarak farklı gıda içeriklerini ihtiva eden mamaları satın almak gerekir. Bu konuda atılacak ilk ve en önemli adım, köpeğinizin hangi gıda takviyesine ihtiyacının olduğudur. Bir uzman veya veteriner hekimden konuyla ilgili yardım aldıktan sonra en doğru mamayı satın alabilirsiniz. Bununla birlikte evcil dostunuzun alerjisi olup olmadığını da mamayı verdikten sonra gözlem yapmanız önem arz ediyor. Bu gibi kriterleri göz önüne alarak en doğru mama seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz. Petzanya.com adresini ziyaret ederek farklı mama çeşitlerine göz atabilir ve köpeğiniz için en sağlıklı tercihi pratik bir şekilde yapabilirsiniz.